ביטוח סיעודי // קצת סדר בבלגן

רבות מדובר בתקופה האחרונה על ביטוח סיעודי. רפורמות. חשיבות הביטוח הסיעודי. אבל מישהו יודע על מה בדיוק מדובר??
בגיל זיקנה, לעיתים, בשל זקנת הגוף עקב כל מה שעבר עליו במשך כל חייו, הופך אדם להיות סיעודי. המשמעות היא שאין באפשרותו לבצע פעולות הנראות כבסיסיות וטרוויליות כמו להתלבש באופן עצמאי, להתקלח, לאכול או לשתות, או לשלוט על הסוגרים. לצורך הגדרת אדם כסיעודי, קיימים מספר קריטריונים שיש צורך כי יענה על 3 מהם על מנת להיות מוגדר כאדם במצב סיעודי. 
אדם הנמצא במצב סיעודי, לאחר שהיה רגיל להיות עצמאי במשך כל חייו, עשוי להרגיש תסכול רב, רגשות אשם על כך ש"מטרטר" את הקרובים אליו כדי שיסייעו לו להתנהל בחייו וכן דכאון.
על מנת לנסות למנוע מעט מרגשות אלו, ולטפל באדם הסיעודי, קיים הביטוח הסיעודי.

מה הוא ביטוח סיעודי?
ביטוח הנועד לתת מענה לצרכים המתעוררים כאשר אדם נזקק לטיפול סיעודי. הביטוח הסיעודי, מעניק למבוטחים בה קצבה חודשית, הן במידה ומטופלים בבית וזקוקים למטפל, והן במידה ומטופלים במוסד מיוחד. כמו כן, מעניק הביטוח שירות תמיכה טלפוני לאורך כל שעות היממה, המיועדים בעיקר לבני משפחתו של החולה. 
הפיצוי הכספי  יממן בדיקות המתבצעות לעיתים באופן פרטי ועלותם גבוהה במיוחד,יסייע הביטוח להתאים ביתו של המבוטח למצבו הסיעודי החדש, או יסייע במציאת מוסד המתאים למצבו. עוד יקבל המבוטח ביקור ביתי במידת הצורך מרופא, ביצוע בדיקות דם על ידי אחות בביתו כך שהטרטור של הגעה לקופת החולים לצורך ביצוע הבדיקה יימנע ממנו, סיוע במתן עובד או עובדת זרים שיסייעו בטיפול במבוטח, וכן שירותי ייעוץ שונים. 
 
 
  כל הזכויות שמורות לדקל סוכנות לביטוח בע"מ   //  סניף הוד השרון   , ת.ד 233   03-5338338